IMG_2331

Jak zwykle wycieczkę rowerową rozpoczęliśmy od zamku w Zebrzydowicach,    16 maja o godz. 10.00. Na placu zamkowym zebrało się 19 -tu amatorów jazdy na rowerze. Plan wycieczki tym razem zaplanował kol. Grzesiu, a celem było odwiedzenie Pana Stanisława – sołtysa i jego żony w Puńcowie. Pierwszy przystanek był po 4 km. na granicy Kończyce Małe i Kaczyce. Pogoda słoneczna sprzyjała kręceniu – nikt nie narzekał. W Karvinie przejechaliśmy przez Olzę i stroną czeską dotarliśmy do Cieszyna. W barze „Pod Dębem” byliśmy w południe , więc czas na obiad.

IMG_2249IMG_2248

      Krótki odpoczynek, ruszyliśmy dalej , aby dotrzeć do Pana Stanisława i jego żony. Tam zostaliśmy poczęstowani pysznym ciastem, zimnym sokiem wieloowocowym i słodyczami.

IMG_2268IMG_2272

IMG_2276

Jeden z uczestników pozując do zdjęcia położył się na mrowisku ……………

Po miłym pobycie w Puńcowie udaliśmy się w dalszą drogę przez Dzięgielów . Kamieniec , Goje do Ustronia.

IMG_2302

Kol. Włodek wrócił z sanatorium tak wygłodzony, że w Ustroniu zjadł pyszne trzy porcje obiadu …..

Droga do Ustronia biegła nam bardzo szybko ścieżką rowerową  wzdłuż Wisły. Na 56 kilometrze naszej trasy kol. Henryk złapał „gumę”. Wśród nas tym razem był kol. Kazik, który szybko i profesjonalnie usunął defekt i po 10 min. ruszyliśmy dalej. Kolejnym punktem odpoczynkowym – już tradycyjnie był „Skansen”                   u P. Mirka w Ochabach.

IMG_2324IMG_2321

IMG_2325

To właśnie  w Ochabach jeden z kolegów zauważył, że rano w pośpiechu założył dwie różne skarpety……

Z Ochab przez Dębowiec, Rudnik, Kończyce Małe po przejechaniu 80 kilometrów dotarliśmy do Zebrzydowic.

Pozostałe zdjęcia z wycieczki.